Vlasy podle původu

Evropské vlasyevropské vlasy

V naší oblasti se vyskytují u domordců vlasy typicky evropské. Jsou to vlasy poměrně jemné, vláčné  s menší kutikulou. Mají oproti vlasům z jiných oblastí  menší průměr a téměř neobsahují Medulu. Tyto vlasy jsou pochopitelně velmi drahé. Kadeřnictví je vykupují od žen (i mužů), kteří se rozhodnou zkrátit svůjúčes, ale poptávka po nich vysoce převyšuje nabídku. Tím, že jsou strukturálně totožné s našimi vlasy, dají se volně upravovat v barvení i tvaru účesu a hlavně mají vysokou životnost - jsou samozřejmě určeny především pro náročné zákaznice, které jsou ochotny investovat do zakázky větší sumu. Jedná se o naší republiku, Slovensko, Polsko, Ukrajinu i některé pobaltské země.

Východoevropské vlasy ( Kazašské vlasy )

východoevropské vlasyJsou velmi podobné evropským (středoevropským) vlasům.  V porovnání s ostatními dodavatelskými oblastmi jsou velmi vhodné pro prodlužování v Čechách. Jsou k dostání i ve světlých odstínech nebo již prosvětlené uměle. Jsou to vlasy rovné, vlnité i kudrnaté, poměrně kvalitní s hezkým leskem. Přestože mají velice podobné vlastnosti jako středoevropské vlasy, je možné je ještě nakoupit levněji. Jsou kvalitní, lesklé, necuchají se. V poslední době se objevila překvapivá novinka - velmi světlé a dlouhé "Kazach" vlasy - až do mó;dních bílých odstínů, na které se vrací pochvalené reference.

Indické vlasyindické vlasy

Mezi indickými vlasy existují velké rozdíly a jsou oblasti, kde jsou odstíny světlejší a vlasy jemnější a naopak. Vše pak záleží na obchodní nabídce a ceně.  Je to již oblast s výrazně termálními vlasy a silnou pigmentací, jejichž průměr i tuhost jsou větší. Většinou se změkčují a zjemňují a prodávají se pak pod označením Evropský typ nebo standard. Mohou být i ve světlých odstínech.  Pokud jsou to vlasy z dobré oblasti kde je znát evropský vliv, lze je doporučit jako levnější alternativu. Je nutno počítat s tím, že jsou náchylné na zvlnění - především při navlhčení. Jejich kudrnatost pak dodává větší objem.

Asijské vlasyasijské vlasy

Asijské vlasy jsou silné, rovné a dlouhé. Mají nevýraznou kutikulu a silně zastoupenou  Medulu. Jejich použití v naší oblasti bez předchozí úpravy je poměrně složitým úkolem a zákaznice musí mít v genech tuto oblast. Při srovnání s rovnými evropskými vlasy je rozdíl víc než markantní.  Tyto vlasy se pak strojově ztenčují na pravidelný kruhový průměr, odstraňuje se z nich kutikula a lesk se jim dodává silikonovým povlakem.  Jsou nejlevnější, nejrozšířenější, dodávají se často již barvené. Na první dotek i pohled jsou velmi podobné evropským vlasům. Hotový účes je pohledný - ale bohužel pouze po velmi krátkou dobu. Po smytí silikonu a ostatních látek vlasy ztrácejí většinu své "jiskry"

Evropského typuevropského typu

Ztenčené, chemicky zpracované, převážně indického a asijského původu. Jsou v nabídce v mnoha odstínech a přesných délkách. Tyto pravé vlasy se běžně používají na prodlužování vlasů a mnoho dodavatelů je vydává za evropské. Zpracované vlasy jsou krásné, ale po několika umytích ztratí lesk a zpravidla změní tvar. Některé vlasy z této kategorie vydrží i dlouhodobě při šetrné péči. Ačkoliv máme tyto vlasy od renomovaných výrobců, kvůli ztenčení - (je z nich chemicky odstraněna vrchní vrstvička, aby byly tenčí) vyplývá, že jejich odolnost proti vlasům panenským, je neporovnatelně kratší. Tyto vlasy nelze reklamovat.