Péče o prodloužené vlasy

POZOR!!! PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK A HLAVNĚ DŮLEŽITÁ UPOZORNĚNÍ, PRO TY KTERÉ SE PRO PRODLOUŽENÍ VLASŮ ROZHODNOU...

MYTÍ:

Vlasy se nesmí mýt 47-72 hodin po prodloužení (pouze při použití lepidla, keratinu nebo keratinových směsí-neplatí pro micro rings). 
Prodloužené vlasy nevyžadují tak časné mytí jako vaše pravé (živé) vlasy. Obecně se doporučuje mytí jednou týdně. Vlastní vlasy můžete mýt častěji podle potřeby. 
Před mytím se doporučuje vlasy od kořínků ke konečkům rozčesat. Zapomeňte na klasické mytí vlasů! Šampó;n nanášejte jedním směrem opět od kořínků ke konečkům. 
Na vlasy prodloužené pomocí keratinových spojů se nesmí používat šampony s ovocnými složkami. Dále nelze používat přípravky obsahující alkohol( vody proti vypadávaní vlasů atd.)
Vlasy myjte studenou nebo vlažnou vodou s použitím jemného šampó;nu od kořínků ke konečkům pouze jedním směrem! Vlasy nemyjte v předklonu, ale v záklonu. Následně aplikujte kondicionér ale jen do délky a konců vlasů. Před spaním doporučujeme vždy ošetřit vlasy proti vysoušení speciálními krémy.  
Po umytí se pokuste z vlasů jemně pomocí ručníku vymáčknout přebytečnou vodu a pokud to bude možné, nechte vlasy přirozeně uschnout. 
Nikdy nechoďte spát s mokrými vlasy!
Ve skutečnosti je téměř nemožné vyvarovat se předčasnému vymytí lepidel a že se do keratinu dostanou přípravky při častém mytí vlasů a používání kondicionéru. Je tudíž nevyhnutelné, že některé pramínky PO ČASE VYPADAJÍ NEBO SJEDOU! 
Tato ztráta je normální a bude Vám opravena během pravidelné návštěvy.

ČESÁNÍ:

Při česání je důležité používat speciální kartáč se silikonovými štětinkami, které neporušují spoje. Nejprve vlasy rozčesejte prsty a následně kartáčem. 
Vlasy česejte šetrně speciálním kartáčem a to vždy od konců vlasů. Následně  PROČEŠTE OD KOŘÍNKU.
Češte několikrát denně. Nikdy nepoužívejte hřeben se širokými zuby a nepokoušejte se násilím rozčesat zacuchané konečky vlasů. 
Nečešte hřebenem místa mezi pokožkou hlavy a místem prodloužení. Mokré vlasy zbytečně nenamáhejte. 
Před spaním je nejlepší ochranou proti zacuchání Vaše vlasy stáhnout do ohonu, nebo zaplést do copu.

BARVENÍ A STYLING:

Barvení vlasů nedoporučujeme ale je možná. Odbarvené vlasy nelze reklamovat! Jejich další zatěžování povede k jejich oslabení a zhoršení jejich vlastností. Vždy se pokuste vybrat si svůj odstín nebo obarvit svoje vlasy do barvy prodloužených vlasů. 
Trvalá ondulace (Trvalá) je zakázána! . 
Vysoušejte vlasy fénem nastaveným na nejnižší teplotu a nejnižší intenzitu proudění vzduchu, příliš silný proud vzduchu by mohl vlasy zacuchat. Proud vzduchu by měl vždy směrovat od temena k týlu-od kořínků ke konečkům. 
Prodloužené vlasy si můžete natáčet, kulmovat i žehlit ale vždy používejte ochranná séra na tepelnou úpravu vlasů a vlasy upravujte v bezpečné vzdálenosti od spojů prodloužení. 
Voda v bazénu i mořská voda oslabuje keratinové spoje, nicméně koupat se samozřejmě můžete. Stačí před plaváním namočit ve sprše vlasy, zaplést je do copu, nebo do drdolu a skrýt je v koupací čepici. Po koupání stačí sundat čepici a vlasy jednoduše opláchnout sladkou vodou. nebo vlasy zbytečně nenamáčet do vody.

Jelikož se jedná o přírodní ale již mrtvé vlasy v důsledku ustřižení je nutné jim dodávat výživu z povrchu vlasů, výživnými masky, bezoplachové séra a krémy, lesky na vlasy atd.

DŮLEŽITÁ UPOZORNĚNÍ:

Ve výjimečných případech se může u některých jedinců objevit alergie na kov (u metody Ring). O případných alergiích mě předem informujte. Ojediněle se také může vyskytnout vyrážka způsobená namožením vlasů při vlastním procesu prodloužení. Tyto vyrážky během několika dní zmizí.

  • Vlasy předem nebarvit, přeliv atd. hrozí sjetí pramenů!
  • NIKDY NEDÁVAT masky, kondicion.,bezoplachové krémy, séra atd. PO PRODLOUŽENÍ NA SPOJE!
  • Vždy jen do délek  a konců vlasů, hrozilo by sjetí pramenů dolů!